KAROLÍNA TOPOLOVÁ

Ve svých dvaadvaceti letech vkročila jako studentka britské univerzity TTA do firmy AAA Auto právě v době, kdy sbírala podklady pro seminární práci na téma Motivace lidí v call centru. A ze společnosti od té doby obrazně řečeno už neodešla. Záhy poté totiž Karolíně Topolové majitel utěšeně se rozrůstající sítě autobazarů, Čechoaustralan Anthony James Denny, nabídl, aby právě v jeho firmě call centrum založila. To pro ni byla velká výzva – vždyť tehdy narozená součást AAA Auto se k dnešnímu dni rozrostla až do objemného oddělení čítajícího více než 100 zaměstnanců, kteří každý měsíc obslouží asi 80 tisíc hovorů. Stala se vyhledávanou odbornicí na problematiku call center a na toto téma přednáší na oborových konferencích.

V samotném call centru v AAA ale nezůstala, protože postupnými krůčky kráčela výš. V září 2006 se stala zodpovědnou i za oblast human resources. O rok později byla u toho, už jako viceprezidentka firmy, když společnost vstupovala na pražskou a budapešťskou burzu, a v roce 2009 byla pověřena řízením slovenské dceřiné firmy AAA Auto. A v roce 2012, když se Denny rozhodl stáhnout se z exekutivní funkce, stanula na stupínku nejvyšším.

Jako generální ředitelka společnosti podnikající v takřka výhradně mužském oboru má na starost téměř dvě desítky poboček v Česku, což obnáší přibližně 1 800 zaměstnanců, z nichž velkou většinu tvoří muži. Samí muži s ní sedí i ve vrcholovém vedení.

KAROLÍNA TOPOLOVÁ ve dvaceti bodech

 1. Jméno: Mgr. Karolína Topolová.
 2. Rok narození: 1976.
 3. Znamení: Býk.
 4. Bydliště: Praha.
 5. Stav: Vdaná, manžel Jindřich.
 6. Děti: Žádné.
 7. Vzdělání: UJAK, obor andragogika.
 8. Oblíbené jídlo: Indické.
 9. Oblíbená destinace a ideální dovolená: V létě Sicílie (malebné autentické, sicilské vesnice) a v zimě Dubaj (z ryze praktických důvodů – nejbližší destinace v zimě za teplem. Nejkrásnější navštívené místo – Srí lanka. Ideální dovolená – v teple, u moře a s mnoha knihami, na které nemám čas během roku.
 10. Oblíbené umělecké dílo: Tvorba Salvadora Dalího.
 11. Koníčky: Nohejbal, badminton, snowboarding.
 12. Manažerské krédo: Mít úctu k těm, od kterých se učíme, a respekt k těm, které vedeme.
 13. Manažerský vzor: Oprah Winfrey (známá moderátorka a ještě lepší manažerka svého týmu – tvrdá, ale spravedlivá a dobrosrdečná).
 14. Životní cíl: Mít spokojenou, zdravou rodinu a možnost podívat se s odstupem na své činy beze studu a politování.
 15. Co pro mě znamenají peníze: Jistou formu svobody a adekvátní odměnu za odvedenou práci.
 16. Co mě dokáže rozčílit: Diletantství a lež.
 17. Co mě potěší: Chytrý humor, příjemní a inteligentní lidé.
 18. Co se mi líbí a nelíbí na Česku: Líbí se mi pracovitost českého národa, česká příroda a historické bohatství (architektura), naopak se mi nelíbí politická situace a stále přetrvávající míra korupce v naší zemi.
 19. Politické sympatie: V současné době nechovám sympatie k žádnému politickému uskupení, jinak jsem pravicově orientovaná.
 20. Čím bych chtěl být, kdybych nebyl tím, kým jsem: Trenérkou sportovní gymnastiky (spíše dětský sen), univerzitní lektorkou.